CEZ ESCO Polska oferuje rozwiązania służące poprawie efektywności energetycznej zarówno w przestrzeni publicznej, jak i w przemyśle.

Spółka proponuje kompleksowe usługi – począwszy od audytów energetycznych i doradztwa energetycznego poprzez dostawy ciepła i energii elektrycznej, do zarządzania budową i eksploatacją źródeł energetycznych (w szczególności jednostek kogeneracyjnych, kotłów gazowych i instalacji fotowoltaicznych), a także oświetlenia publicznego. Oferta obejmuje również możliwość sfinansowania projektu przez CEZ ESCO Polska, który następnie jest spłacany przez zamawiającego ze środków uzyskanych dzięki oszczędności energii.

Należymy do Grupy CEZ, obecnej na wielu rynkach Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej. Koncern może pochwalić się pełnym portfelem wytwarzania energii elektrycznej. Posiada elektrownie i elektrociepłownie węglowe, elektrownie jądrowe, elektrownie wodne, farmy wiatrowe i elektrownie fotowoltaiczne. Spółki wchodzące w skład Grupy CEZ, oprócz wytwarzania energii elektrycznej oraz ciepła, zajmują się również sprzedażą energii i gazu, a także świadczeniem usług energetycznych w formule ESCO.

CEZ ESCO Polska czerpie z międzynarodowych doświadczeń i wypracowanych na przestrzeni wielu lat know-how Grupy. Jej czeski odpowiednik CEZ ESCO, jest już liderem sektora usług służących poprawie efektywności energetycznej w Czechach.

Zespół CEZ ESCO Polska tworzą eksperci w zakresie zarządzania gospodarką energetyczną zarówno w przestrzeni publicznej, jak i przemyśle, a także specjaliści pomagający Klientom w pozyskaniu finansowania projektów oraz dopełnienia wszelkich wymogów formalnych związanych z realizacjami.

Do CEZ ESCO Polska należą spółki Metrolog i OEM Energy.

Spółka Metrolog jest ekspertem w zakresie rozwiązań ciepłowniczych dla przedsiębiorstw oraz podmiotów z sektora publicznego. Oferuje kompleksową realizację projektów, począwszy od przygotowania
założeń realizacji i projektu, aż po jej wdrożenie i serwis.

OEM Energy specjalizuje się w sprzedaży i montażu urządzeń służących do wytwarzania energii z odnawialnych źródeł. Firma oferuje produkty z zakresu fotowoltaiki, powietrzne i gruntowe pompy ciepła, kolektory słoneczne, zbiorniki i bufory oraz systemy wentylacji mechanicznej z rekuperacją.